Neden E-Öğrenme?

Sizler için çeşitli bloglardan derlediğimiz e-öğrenme kullanmanın yararıyla ilgili yazılarımızı keyifle okumanız dileğiyle. 

Neden E-Learning Kullanmalısınız?

E-Learning ile ilgili temel bilgileri ve avantajları çok kısa ve temel bir şekilde derleyip toparlayalım istedik. Hemen söze girersek; E-Learning (uzaktan eğitim), almak istediğiniz eğitimi bulunduğunuz her noktaya ulaştıran bir sistemdir diyebiliriz. İnternet bağlantısı olan her yerde istediğiniz her an eğitim kanallarına erişim sağlayabilirsiniz.

E-Learningle Aktarılan Bilgilerin Hatırlanmasını Nasıl Sağlayabiliriz?

E-Eğitim tasarımcıları olarak işimizi yaparken artık neredeyse her türlü bilimsel araştırmadan sonuna kadar yararlanıyoruz desem yeridir. Yeni anlayışları bir araya getirip bunları uygun bulduğumuz projelerde test ediyoruz ve işe yarayanları da sistematik hale getirip tekrarlıyoruz.

E-learning’de Video Kullanımı Yaygınlaşıyor

Youtube’da günde 200 milyon video yayınlanıyor. Ayda ortalama 12 milyarın üstünde video izleniyor. Bu rakamlar giderek de yükseliyor. Videolar hem kurum içi hem de kurum dışında mesajları iletmenin en etkili yolu.

Peki, neden bu kadar popüler?

Mutluyken Daha İyi Öğreniriz! E-Learning’i Olumlu Duygularla Nasıl Etkili Kılabilirsiniz?

Almanya Stuttgart Uygulamalı Bilimler Üniversitesi E-Eğitim Bilimcisi ve Kültürlerarası İletişim Profesörü Frank Thissen’in bir yazısını okurken dikkatimi çeken sözünü iletiyorum; “Önce duygu vardır, arkasından idrak ediş gelir” diyor, 

E-Learning Nereye Gidiyor? “Yeni Trendler”

E-Learning ile ilgili avantajları daha önce birçok yazıda ele almıştım. Bilgiyi belirli bir disiplin altında hedefinize odaklı bir şekilde az ve öz sunularak erişmenizi sağlayan bu yöntem çağımızın en güçlü öğrenme araçlarından biri haline geldi. 

Ekonomik E-Learning Nasıl Satın Alınır? Projeler Nasıl Yönetilir?​

E-öğrenme tasarım ve üretimi uzun ve zor bir süreçtir. Ama verimli hale getirmenin yolları var. Bu derleme e-öğrenme içerik tasarım ve üretiminde sizlere yardımcı olmayı amaçlıyor. 

Çalışanlara E-learning ile Ürün Bilgilerini Nasıl Daha Kolay Aktarırız?

Herkese merhaba, bugün sizlere giderek yaygınlaştırmakta olduğumuz yeni bir çözümümüzden söz edeceğim. Biz ismine TSE dedik, hoşumuza da gitti. Ama Türk Standartlarını temsil etmiyor.

E-Learning’de Sıkça Yapılan Hatalar Nelerdir?

Dijital eğitim tasarımcısı olarak çalışan bizim gibi firmaların oldukça ciddi bir sorumluluğu ve iş yükü var. Kurumlar sürekli ortaya çıkan çeşitli sorunları için arayış içindeler.  Çözümün de bilgi ve öğrenmeden geçtiğini düşünüyorlar. Eğitim şart diyoruz burada.

E-Öğrenme Tasarımlarında Oyun Kullanmak İçin 5 Yararlı İpucu

E-öğrenmede oyunların nasıl kullanılacağıyla ilgili sizler için birkaç yöntem derledim. Amacım bu konuda siz değerli müşterilerimizi e-öğrenme şirketlerinin modası geçmiş yöntemlerinden korumak ve tabii onları da yönlendirmek.

Zihinsel Aşırı Yüklenme ve E-Öğrenme!

Aynı anda birden çok iş mi yapıyorsunuz? Zihninizi aşırı yükleme ile karşı karşıya bırakıyor olabilirsiniz. Pek çoğumuz özellikle iş dünyasında yoğun olmayı başarı olarak görüyoruz. Nasıl gidiyor işler? Çok yoğun, bizim de öyle. Aman ne güzel.

E-Learning İle Yetişkinlerin Etkili Öğrenmesi Nasıl Sağlanır?

Pek çoğumuzun bildiği gibi herkesin öğrenme stili diğerlerinden biraz farklı olabiliyor. Bazı kişiler görsel olarak öğrenebilirken, bazıları da bilgileri duyarak veya yazarak öğrenip akıllarında tutabiliyorlar.

E-Learning İçerik Tasarımlarında Neden Hikaye Kullanmalıyız?

Bu hikaye gerçek bir olaydan esinlenerek yazılmıştır. Öyle sizi etkilemek ve yazıya güç katmak için söylemiyorum, okuyunca anlayacaksınız.

E-Learning Trendleri (E-Öğrenmeye Doğru!)

Bildiğiniz üzere bolca kurumsal portaller kuruyoruz, web siteleri ve mobil uygulamalar geliştiriyoruz, bunların yarısından çoğu da e-öğrenme alanında gerçekleşiyor.

Dünya’nın Popüler E-Learning Sitesi Coursera ’da Türkçe Dersler Başladı!

Bir süre önce e-learning alanında (kendi kendine bilgisayar üzerinden öğrenme, kısaca, e öğrenme) olağanüstü bir yenilik olan MOOC fırtınasından söz etmiştim.